Ekonomi

Türkiye ve Ukrayna altyapı iş birliğine ilişkin görüşmelerde bulundu

Ticaret Bakanı Ömer Bolat ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ukrayna Yeniden Yapılanma Forumu öncesinde Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Altyapı ve Bölgesel Kalkınma Bakanı Oleksandr Kubrakov başkanlığındaki heyetle bir araya geldi.

Ukrayna’nın Yeniden Yapılanması Forumu, Bolat, Uraloğlu ve Kubrakov’un yanı sıra Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar ve iki ülkeden çok sayıda temsilcinin katılımıyla İstanbul’da düzenleniyor. Ukrayna’nın altyapısının ele alındığı forumda, Türkiye ve Ukrayna’dan kurumlar faaliyet gösterdikleri alanlarla ilgili sunumlar yapacak.

Bolat ve Uraloğlu, forum öncesinde Ukrayna heyetiyle görüştü.

“Ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine yönelik önemli değerlendirmelerde bulunduk”

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, X sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Kubrakov ile görüşmeyi değerlendirdi.

İstanbul’da yaptıkları kapsamlı toplantıda Türkiye’nin Ukrayna’nın yeniden inşasındaki rolünü ele aldıklarını belirten Bolat, şunları söyledi:

“Türk müteahhitlerimizin bugüne kadar dünyanın çeşitli yerlerinde gerçekleştirdiği başarılı projelerden doğan tecrübemiz, Ukrayna’nın zarar gören altyapı ve üst yapısının yeniden inşası başta olmak üzere iki ülke arasındaki iş birliğinin temel taşlarından birini oluşturacaktır. Kubrakov ile birlikte, Ayrıca karşılıklı ticaret hacmimizi artıracak ve iki ülke arasındaki ekonomik ilişkileri geliştireceğiz.” “Bağlantıların iyileştirilmesi konusunda değerli değerlendirmeler yaptık.”

Bolat, Kubrakov ile görüşmelerinin Türkiye ile Ukrayna arasındaki ekonomik ve stratejik ilişkilerin daha da güçlenmesine katkı sağlayacağını vurguladı.

“Ukrayna’ya desteğimizi her zaman sürdüreceğiz”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Köklü tarihi dostluk bağlarımıza dayanan bir toplantı yaptık. Ukrayna’ya desteğimizi her zaman sürdüreceğiz.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu