Haber

Sichuan Airlines, İstanbul-Chengdu uçuşlarını yeniden başlattı

İstanbul Havalimanı’nda pandalar ve uçak maketleriyle süslenmiş check-in kontuarında biniş kartını alan yolcu, 21 Haziran 2023. (Fotoğraf: Ömer Kuşçu/Xinhua)

İSTANBUL, 22 Haziran (Xinhua) — Çin’in Sichuan Havayolları, pandeminin ardından Çin’in güneybatısındaki Chengdu’ya gitmek üzere Çarşamba günü İstanbul Havalimanı’ndan kalkan bir uçakla Türkiye uçuşlarına yeniden başladı.

Sichuan Airlines İstanbul Ofis Başkanı Cheng Xiaobo, orta Chengdu-İstanbul seferlerinin her Pazartesi ve Çarşamba günü gerçekleştirileceğini ve uçuş süresinin yaklaşık 9 saat olacağını belirtti.

İstanbul Havalimanı’nda check-in sırasındaki yolcular, 21 Haziran 2023. (Fotoğraf: Ömer Kuşçu/Xinhua)

Çin’in İstanbul Başkonsolosu Wei Xiaodong’un katılımıyla havalimanında tören düzenlendi. Wei, Sichuan Airlines’ın Chengdu-İstanbul hattını yeniden başlatmasının iki ülke arasındaki işçi etkileşimlerini daha da kolaylaştıracağını ve ekonomi, ticaret ve turizm sektörlerinde ikili işbirliğini teşvik edeceğini söyledi.

Sichuan Airlines, transit yolcularına İstanbul’da konforlu ve hızlı check-in hizmeti sunmak için Türkiye’nin lider havayolu şirketi Türk Hava Yolları ile iş birliği yaptı.

Çin’in İstanbul Başkonsolosu Wei Xiaodong (solda), 21 Haziran 2023’te Sichuan Airlines’ın Türkiye seferlerinin yeniden başlaması için İstanbul Havalimanı’nda düzenlenen törene katılıyor. (Fotoğraf: Ömer Kuşçu/Xinhua)

Nisan 2019’da Chengdu’dan İstanbul’a direkt uçuşlara başlayan Sichuan Airlines, Kovid-19 salgını nedeniyle bu hizmeti Şubat 2020’de askıya almıştı.

Sichuan Airlines, Çin’in bu yılın başlarında uluslararası seyahat kısıtlamalarını kaldırmasıyla 26 uluslararası rotada uçuşlarına yeniden başladı.

Kaynak: Xinhua / Turizm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu