Ekonomi

Rekabet Kurulu’ndan bazı devralma işlemlerine onay verilmesi

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yer alan duyuruya göre Kurul, DeFacto Perakende Ticaret AŞ’nin belirli oranda hissesinin Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası tarafından satın alınmasına onay verdi.

Toyota Motor Corporation ve Mitshubishi Corporation tarafından ortaklaşa kontrol edilen Good Life Design Co. Ltd’nin, Mitshubishi Corporation’ın çoğunluk hissesine sahip Toyota Tsusho Corporation tarafından satın alınmasına izin verildi.

Itochu International Inc., Tokyo Century (USA) Inc. ve Hitachi Construction Machinery Americas Inc. arasında tamamen işlevsel bir ortak girişimin kurulması

Altra Industrial Motion Corp.’un tek kontrolünün Regal Rexnord Corporation tarafından devralınması süreci onaylandı.

Zigana Güç ve Yatırım AŞ hisselerinin tamamının Makyol İnşaat Sanayi Turizm ve Ticaret AŞ tarafından devralınması sürecinin izne tabi olmadığına karar verildi.

Biogen International GMBH ile GEN İlaç ve Sıhhat Eserleri Sanayi ve Ticaret AŞ arasında imzalanan Tek Distribütörlük Sözleşmesi’ne, Türkiye’nin Korunması Hakkında Kanun’un 5. maddesindeki şartların sağlanması nedeniyle bireysel muafiyet tanınmasına karar verildi. Yarışma.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu