Ekonomi

Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi Pazar Esnafıyla Buluştu

Finike’de pazar sezonunun açılması münasebetiyle pazar esnafıyla toplantıya gelen Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, yeni sezonun tüm esnaflara hayırlı ve bereketli olmasını dileyerek, “Pazarın çevre düzenlemesi yapılacak. Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek.”

Antalya’nın değerli tarımsal üretim merkezlerinden Finike Pazarı’nda esnafla bir araya gelen Geyikçi, sorunları, çözüm önerilerini ve taleplerini dinledi.

Finike’nin tarımsal üretim açısından Türkiye’nin en değerli markalarından biri olduğunu belirten Geyikçi, “Yeni sezonun komisyoncularımız, tüccarlarımız, üreticilerimiz ve tüm esnafımız için hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum. Ben bu işi çok yaptım. Sizin gibi yıllardır sıkıntıları çok yakından biliyorum.”Devlet pazarı ilçemiz ekonomisinin en önemli merkezidir. İlçenin gelişmesi ve ilerlemesi ilçemiz ekonomisinin de büyümesini ve gelişmesini sağlar. Bu açıdan talepleriniz bizim için çok değerli” dedi.

“Ekonomik istikrarsızlık piyasa esnafını baskı altına alıyor”

Ülkenin yaşadığı ekonomik sıkıntıların mevcut duruma da yansıdığını belirten Mustafa Geyikçi, “2023-2024 piyasa sezonunun tüm esnafımız için çok iyi geçmesini diliyorum. İçinde bulunduğumuz ekonomik dengesizlik esnafımız için de çok zor. Pazar esnafı. Bunu yakından biliyorum. Bu dengesizliğin bir an önce bitmesini diliyorum. Ekonomimizde “Kaos ortamı ilçemizin ekonomisini de yakından ilgilendiriyor ve etkiliyor. Piyasa ekonomimizin merkezidir. Bu istikrarsız ortamda özveriyle çalışan market esnafımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“Pazar çevresinde düzenleme yapılacak”

Çok kısa sürede çarşı çarşısında yenileme çalışmalarına başlayacaklarının altını çizen Geyikçi, “Finike çarşısının hem içini hem de dışını düzenleyerek burayı örnek bir mekan haline getireceğiz. Emeği geçen tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. İlçemize kattıkları değer için buradalar. Umarım bu değer önümüzdeki günlerde de artarak devam eder.” “Olacak” dedi.

Geyikçi’nin ardından konuşan FINKOMDER Başkanı İsmail Karataş, pazar esnafı olarak ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Geyikçi’nin pazar esnafına her zaman verdiği desteği yakından hissettiklerini belirten Karataş, “Bu destek onlar için çok değerli. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu