Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni ticari araçlara ÖTV muafiyeti getirilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gemlik’te düzenlenen SIRO Pil Geliştirme ve Üretim Yerleşkesi Temel Atma Töreni’ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

– Togg sadece bir araba markası değil. Aynı zamanda tasarımı ve yazılımı ile bir teknoloji hamlesidir. Batarya hamlesi de bu atılımın en önemli hamlesi. Bu piller sadece Togg’da değil birçok alanda kullanılmaktadır. Şimdiden Bursa’ya ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

– Konutlarda ürettikleri eserleri internet üzerinden satanları vergi muafiyeti kapsamına alıyor, muafiyet limitini 320 bin liradan 700 bin liraya çıkarıyoruz.

-Geçtiğimiz yıllarda yaptığımız düzenleme ile kolay yoldan vergilendirilen esnafımızın menfaatlerini gelir vergisinden muaf tuttuk. Berber, terzi, bakkal, taksici, dolmuş gibi esnaflarımızdan gelir vergisi almayarak benzersiz bir düzenleme yaptık. Şu anda 830 bin esnafımız hem gelir vergisi muafiyetinden yararlanıyor hem de KDV ödemiyor.

-Ticari araçlarını yenilemek isteyen esnaflarımıza bir müjdem var. Taksi, minibüs, minibüs, midibüs, otobüs, kamyon ile ticari yük taşımacılığı yapan esnaflarımız, aynı araçlarını yenilerken ÖTV ödemeyecek. ÖTV muafiyeti uygulamasının esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum.

– Daha önce İstanbul-İzmir arası 7,5 saatti. 3 saat 15 dakikaya indirdik. Osmangazi Köprüsü’nü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü, Avrasya Tüneli’ni yaptık mı? Bu bizim üzüntümüz. biz sana aşığız Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu