Haber

Beyoğlu’nda ‘7 Dert’ lakaplı Tanır Şanlı cinayetinde 4 zanlı adliyeye sevk edildi.

Hasan YILDIRIM/İSTANBUL, – BEYOĞLU’da “7 Dert” lakaplı Tanır Şanlı cinayetiyle ilgili gözaltına alınan 4 zanlı adliyeye sevk edildi. Olayı kendisinin gerçekleştirdiğini itiraf eden zanlılardan Hamdullah A.’nın, “Aramızda eski bir husumet vardı. O yüzden olayı yaptık” dediği öğrenildi.

Beyoğlu’nun Kocatepe Mahallesi’nde 7 Ağustos 2023’te meydana gelen olayda, sokakta duran iki kişiye, yoldan geçmekte olan iki motosikletli saldırdı. Saldırı sonucu ağır yaralanan 36 yaşındaki Tanır Şanlı kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Saldırı sırasında Tanır Şanlı’nın yanında bulunan Berat K. kolundan yaralandı. Saldırganlar olayın ardından geldikleri motosiklete binerek olay yerinden kaçtı. Olayın ardından polis tarafından başlatılan soruşturmada, saldırganların güvenlik kamerası görüntülerine ulaşılırken, çok sayıda merminin park halindeki araçlara isabet ettiği belirlendi.

Cinayet Büro Amirliği ekiplerince başlatılan soruşturmada polis, saldırganlar Hamdullah A. ve Salim Ç.’yi yakaladı. tanımlanmış bireyler. Pendik’te düzenlenen operasyonda yakalanan Hamdullah A. ve Salim Ç. Kendilerine yardım ettikleri iddia edilen Serhat D. ve Ahmet G. gözaltına alındı.

Şüphelilerin Cinayet Büro Amirliği’ndeki sorguları tamamlandı. Hamdullah A. ve Salim Ç.’nin olduğu belirlendi. olayı gerçekleştirdi. Olay sırasında Hamdullah A.’nın motosikletini kullandığı Salim Ç.’nin de arkasında olduğu belirlendi. Saldırı sırasında her iki zanlının da ateş ettiği öğrenildi. Polise verdiği sözde cinayeti itiraf eden Hamdullah A.’nın, “Kendisiyle eski bir husumetimiz vardı. O yüzden olayı yaptık” dediği öğrenildi. Polisin yaptığı soruşturmada, Hamdullah A.’nın daha önce yaralama, kaçakçılık ve gasp nedeniyle polise geldiği ve çok sayıda belgeye dayanılarak mahkemelerce arandığı ortaya çıktı. Emniyette işlemleri tamamlanan Hamdullah A. ve Salim Ç. ile Serhat D. ve Ahmet G. geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu