Haber

16 Aralık Cuma Hava Durumu: Bugün hava nasıl olacak? Yağacak mı?

Haftanın son iş gününde plan yapmak isteyen vatandaşlar havanın nasıl olacağını merak ediyor. Aralık ayının ortasına geldiğimiz bu günlerde ülkemizde hava sıcaklıkları hissedilir bir şekilde düşerken, yurdun bazı kesimlerinde yağışlı bir hava hakim. Peki bugün hava nasıl olacak? Cuma günü yağmur yağacak mı? İşte 16 Aralık Cuma günü İstanbul, Ankara, İzmir ve yurt genelinde hava durumu tahmini…

Bugün (16 Aralık) hava nasıl olacak?

Son değerlendirmelere göre: Ülkemizde parçalı bulutlu, Marmara’nın kuzey ve batısı, kıyı Ege, Karadeniz (Çorum hariç) ve çevreleri Antalya, Ankara, Bilecik, Tunceli, Bingöl, Ağrı ile Van, Diyarbakır’ın kuzeyi ve doğusu Elazığ’ın doğu ilçelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimleri ile Ardahan, Ağrı, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde genel olarak yağmur ve sağanakların sulu kar ve kar şeklinde; Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Sakarya’nın kuzeyinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerde pus ve sis bekleniyor.

SICAKLIK:Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGÂR:güney ve doğu yönlerden hafif, orta sıra orta kuvvette, Trakya’da yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

16 Aralık Cuma Ankara Hava Durumu

Ankara’da bugün hava sıcaklığı en yüksek 15 derece, en düşük ise 6 derece olacak. Havanın gün boyu parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

16 Aralık Cuma İstanbul Hava Durumu

İstanbul’da bugün hava sıcaklığı en yüksek 18 derece, en düşük ise 11 derece olacak. Havanın günün ilk saatlerinde parçalı, akşam saatlerinde çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

16 Aralık Cuma İzmir Hava Durumu

İzmir’de bugün en yüksek sıcaklığın 21 derece, en düşük 15 derece olması bekleniyor. Havanın gün boyu çok bulutlu ve bulutlu geçeceği iddia ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu